Kan inte nå servern

Important Winter Sale 637

 
1119 föremål
767. "Amphitheatret i Pompei med Vesuv i Baggrunden".
767. "Amphitheatret i Pompei med Vesuv i Baggrunden".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
771. "Den Borghesiske fäktaren".
771. "Den Borghesiske fäktaren".
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
669. "Dödsoffer".
669. "Dödsoffer".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
670. "Kristus på korset" (Självporträtt).
670. "Kristus på korset" (Självporträtt).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
802. "La Maison Carrée à Nîmes".
802. "La Maison Carrée à Nîmes".
Klubbat pris 
10 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
696. "Sommarlandskap med pilvall".
696. "Sommarlandskap med pilvall".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
777. "The Ferry".
777. "The Ferry".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
700. "Thure Gabriel Bielke" (1684-1763).
700. "Thure Gabriel Bielke" (1684-1763).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
612. "Vattenhämterska (skuld)".
612. "Vattenhämterska (skuld)".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
978. A large imari charger, Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
978. A large imari charger, Qing dynasty, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris 
9 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
705. Abraham Brueghel Hans krets, Allegori över sommaren.
705. Abraham Brueghel Hans krets, Allegori över sommaren.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
703. Adelsdam i jaktdräkt.
703. Adelsdam i jaktdräkt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
614. Albert Edelfelt, Porträtt av arkitekten Isac Gustaf Clason (1856-1930).
614. Albert Edelfelt, Porträtt av arkitekten Isac Gustaf Clason (1856-1930).
Klubbat pris 
6 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
854. Album med erotiska akvareller, 12 stycken, Sen Qing dynasti.
854. Album med erotiska akvareller, 12 stycken, Sen Qing dynasti.
Klubbat pris 
16 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
911. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
911. Amitayus, förgylld koppar. Tibeto-kinesisk, 1700-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
100. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
100. Ampel, för åtta ljus, ca år 1800, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
932. Amuletter, tre stycken, nefrit, Kina.
932. Amuletter, tre stycken, nefrit, Kina.
Klubbat pris 
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
187. Anders Höberg, dryckeskanna, silver, Göteborg 1693. Barock.
187. Anders Höberg, dryckeskanna, silver, Göteborg 1693. Barock.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
742. Anders Sandström, Vilande björn.
742. Anders Sandström, Vilande björn.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
613A. Anders Zorn, "Söndagsmorgon".
613A. Anders Zorn, "Söndagsmorgon".
Klubbat pris 
30 000 000 SEK
Utropspris
12 000 000 - 15 000 000 SEK
642. Anders Zorn, Fjordlandskap Norge.
642. Anders Zorn, Fjordlandskap Norge.
Klubbat pris 
135 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
617. Anders Zorn, Porträtt förställande Robert Dunthorne II.
617. Anders Zorn, Porträtt förställande Robert Dunthorne II.
Klubbat pris 
600 000 SEK
Utropspris
400 000 - 600 000 SEK
656. André Derain, "Portrait de Raymonde".
656. André Derain, "Portrait de Raymonde".
Klubbat pris 
75 000 SEK
Utropspris
50 000 - 70 000 SEK
583. Anna Gardell-Ericson, "Sommarlandskap i solnedgång".
583. Anna Gardell-Ericson, "Sommarlandskap i solnedgång".
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
827. Anna Ostroumova-Lebedeva, Röda tornet, St. Petersburg.
827. Anna Ostroumova-Lebedeva, Röda tornet, St. Petersburg.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
581. Anshelm Schultzberg, "Landsvägsbron över Loing".
581. Anshelm Schultzberg, "Landsvägsbron över Loing".
Klubbat pris 
120 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
756. Anshelm Schultzberg, "Solig vinterdag".
756. Anshelm Schultzberg, "Solig vinterdag".
Klubbat pris 
180 000 SEK
Utropspris
150 000 - 200 000 SEK
559. Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap.
559. Anshelm Schultzberg, Vinterlandskap.
Klubbat pris 
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
605. Anthonie Palamedesz. Hans krets, Herrporträtt.
605. Anthonie Palamedesz. Hans krets, Herrporträtt.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
729. Anton Ivanovich Hornung, Ädling i justacorpe.
729. Anton Ivanovich Hornung, Ädling i justacorpe.
Klubbat pris 
24 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
661. Antonio Reyna Manescau, "View in Venice".
661. Antonio Reyna Manescau, "View in Venice".
Klubbat pris 
44 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
119. Appliquer, för två ljus, ett par, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
119. Appliquer, för två ljus, ett par, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
517. Armband 18K guld i form av en orm.
517. Armband 18K guld i form av en orm.
Klubbat pris 
30 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
535. Armband 18K guld med en fasetteslipad ametist, G Möllenborg.
535. Armband 18K guld med en fasetteslipad ametist, G Möllenborg.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
496. Armband 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
496. Armband 18K guld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
505. Armband 18K guld med sigillberlocker.
505. Armband 18K guld med sigillberlocker.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
536. Armband 18K guld.
536. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
495. Armband 18K guld.
495. Armband 18K guld.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
18 000 - 22 000 SEK
487. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
487. Armband 18K vitguld med runda briljantslipade diamanter.
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
499. Armband med lavacaméer.
499. Armband med lavacaméer.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
395. Armband med mikomosaiker och aventuringlas, Italien 1800-tal.
395. Armband med mikomosaiker och aventuringlas, Italien 1800-tal.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
390. Armring 18K guld med en pärla.
390. Armring 18K guld med en pärla.
Klubbat pris 
5 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
387. Armring i form av orm 18K guld med rubiner.
387. Armring i form av orm 18K guld med rubiner.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
744. Arvid Knöppel, "Visent".
744. Arvid Knöppel, "Visent".
Klubbat pris 
14 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
652. Arvid Knöppel, Lekande räv.
652. Arvid Knöppel, Lekande räv.
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
156. Ask med Lock, troligen Ryssland 1800-tal.
156. Ask med Lock, troligen Ryssland 1800-tal.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1065. Ask med lock, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
1065. Ask med lock, porslin. Qingdynastin, Yongzheng (1723-35).
Klubbat pris 
8 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
847. Ask med lock, skål samt handtag, lack. Japan, 1800-tal.
847. Ask med lock, skål samt handtag, lack. Japan, 1800-tal.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
846. Askar, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
846. Askar, två stycken, lack. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1040. Assietter, åtta stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
1040. Assietter, åtta stycken, kraakporslin. Mingdynastin, Wanli (1572-1620).
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
786. August Jernberg, Flicka med såpbubblor.
786. August Jernberg, Flicka med såpbubblor.
Klubbat pris 
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
774. Auguste Rodin, "L'Eternelle idol".
774. Auguste Rodin, "L'Eternelle idol".
Klubbat pris 
330 000 SEK
Utropspris
400 000 - 500 000 SEK
835A. Axel Ender, Rättvikskulla i landskap.
835A. Axel Ender, Rättvikskulla i landskap.
Klubbat pris 
90 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
839. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
839. Axel Petersson Döderhultarn, "Fingerkrok".
Klubbat pris 
46 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
840. Axel Petersson Döderhultarn, "Stående dragspelare".
840. Axel Petersson Döderhultarn, "Stående dragspelare".
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
751. Axel Sjöberg, "Solen dalar".
751. Axel Sjöberg, "Solen dalar".
Klubbat pris 
110 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
896. BRONSSPEGLAR, två stycken, brons. Handynastin (206 f. Kr-220 e. Kr).
896. BRONSSPEGLAR, två stycken, brons. Handynastin (206 f. Kr-220 e. Kr).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
73. Bankett, Lindomearbete, tidigt 1800-tal, Sengustaviansk.
73. Bankett, Lindomearbete, tidigt 1800-tal, Sengustaviansk.
Klubbat pris 
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
840A. Banksy, "Girl with Balloon".
840A. Banksy, "Girl with Balloon".
Klubbat pris 
1 700 000 SEK
Utropspris
1 200 000 - 1 800 000 SEK
208. Berndt Falkengren, bägare, silver, Visby (verksam 1737-1785).
208. Berndt Falkengren, bägare, silver, Visby (verksam 1737-1785).
Klubbat pris 
20 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
622. Berndt Lindholm, "Solnedgång i Bohuslän".
622. Berndt Lindholm, "Solnedgång i Bohuslän".
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
620. Berndt Lindholm, Klippigt kustlandskap.
620. Berndt Lindholm, Klippigt kustlandskap.
Klubbat pris 
34 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
143. Bestickurna, England cirka år 1800, George III.
143. Bestickurna, England cirka år 1800, George III.
Klubbat pris 
15 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
32. Biblioteksbord, 1800-talets första del, Empire.
32. Biblioteksbord, 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
827A. Björn Ahlgrensson, Självporträtt.
827A. Björn Ahlgrensson, Självporträtt.
Klubbat pris 
195 000 SEK
Utropspris
200 000 - 250 000 SEK
907. Bodhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
907. Bodhisattva, brons. Mingdynastin (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
906. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
906. Bodhisattva, brons. Sen Mingdynasti (1368-1644).
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
20. Bord, 1700-talets första hälft, Barock.
20. Bord, 1700-talets första hälft, Barock.
Klubbat pris 
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
26. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
26. Bord, 1700-talets slut, Sengustavianskt.
Klubbat pris 
28 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
134. Bordslampa, Frankrike 1800-talets början, Empire.
134. Bordslampa, Frankrike 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
18 000 - 20 000 SEK
120. Bordslystrar, för tre ljus, ett par, 1700-talets senare del, Gustavianska.
120. Bordslystrar, för tre ljus, ett par, 1700-talets senare del, Gustavianska.
Klubbat pris 
38 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
111. Bordspendyl, 1800-talets början, Empire.
111. Bordspendyl, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris 
Återrop
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
107. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets senare del, Louis XVI.
107. Bordspendyl, Frankrike 1700-talets senare del, Louis XVI.
Klubbat pris 
26 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK