Important Winter Sale 637

1119 föremål
354. Ägg, två stycken, porslin. Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
373. Ägg, två stycken, porslin. Ryssland, 1900-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
251. Äggkopp, förgyllt silver, sannolikt 1700-tal. Ostämplad.
Klubbat pris
9 500 SEK
Utropspris
3 000 - 4 000 SEK
948. Ämbetsmannarock, broderat siden. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
640. Ångermanälven.
640. Ångermanälven.
Klubbat pris
Utropspris
60 000 - 80 000 SEK
571. Ångfartyg vid bryggan, Stockholm.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK