Important Winter Sale 637

1119 föremål
424. Tina Karlsson ring 18K guld med en fasettslipad ametist.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
422A. Tina Karlsson ring 18K guld med en fasettslipad zirkon.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
461. Tina Karlsson ring 18K vitguld med rutilkvarts.
Klubbat pris
25 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
838. Torsten Fridh, Sittande kvinna.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1028. Trumpetvaser, ett par, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
919. Trädgårdsklippa på träställ. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
178. Trädgårdsurna, sekelskiftet 1900.
Klubbat pris
18 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
890. Tsongkapa, kopparlegering. Nepal, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
848. Tsuba, brons. Japan, Meiji (1868-1912). Signed.
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
760. Tuppfäktning.
760. Tuppfäktning.
Klubbat pris
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
856. Täcke/draperi, siden. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
177. Uppsatsskål, 1800-talets senare del, Empirestil.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
170. Urna på fot, Italien troligen 1600-tal.
Klubbat pris
50 000 SEK
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
997. Urna, kompaniporslin. Qingdynastin, Qianlong (1736-95).
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
857. Urna, porslin. Qing dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
115 000 SEK
Utropspris
30 000 - 50 000 SEK
1092. Urna, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1105. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
26 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1003. Urna, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
150. Urna, Älvdalen, 1800-talets början, Sengustaviansk.
Klubbat pris
80 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
171. Urnor ett par, troligen Italien sent 1700-tal.
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
167. Ushabti, troligen Egypten, 18:e dynastin ca 1450 f. Kr.
Klubbat pris
20 300 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
164. Ushabti, troligen Egypten, 26:e dynastin ca 650 f. Kr.
Klubbat pris
24 000 SEK
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
401. Van Cleef & Arpels collier "Alhambra" 18K guld och vit pärlemor.
Klubbat pris
140 000 SEK
Utropspris
125 000 - 150 000 SEK
420. Van Cleef et Arpels armband och ring 18K guld.
Klubbat pris
34 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
1057. Vas med lock, porslin. Qing dynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
849. Vas, brons. Japan, Meiji (1868-1912).
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
916. Vas, brons. Yuan/Mingdynastin eller äldre.
Klubbat pris
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
331. Vas, glas. Böhmen/Ryssland, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
330. Vas, opalinglas. Troligen Ryssland, sent 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1019. Vas, porslin, Qing-dynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1038. Vas, porslin. Kina, 1900-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1037. Vas, porslin. Kina, republik med Qianlongsmärke.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1030. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1034. Vas, porslin. Kina, sen Qingdynasti omkring 1900.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1017. Vas, porslin. Kina, troligen Republik.
Klubbat pris
4 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1029. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1021. Vas, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1018. Vas, porslin. Qingdynastin, Kangxi (1662-1722).
Klubbat pris
5 000 SEK
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
1006. Vas, porslin. Qingdynastin, Kanton, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1020. Vas, porslin. Sen Qing dynasti, 1800-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
1101. Vas, porslin. Sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1102. Vas, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1051. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1050. Vas, porslin. Transition, 1600-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
1016. Vas, porslin. Troligen sen Qingdynasti, omkring 1900.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
Klubbat pris
Utropspris
10 000 - 15 000 SEK
Klubbat pris
42 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
1022. Vaser/bordslampor, två stycken, porslin. Sen Qingdynasti.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
874. Vattendroppare/miniatyrkanna, cloisonné. Qingdynastin,
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
569. Victor Forssell, "Kvastmakarebacken".
Klubbat pris
15 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
566. Victor Forssell, Vinterväg, Stockholm.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
850. Vikskärm, sex delar. Japan, Edo. Signerad.
Klubbat pris
40 000 SEK
Utropspris
50 000 - 75 000 SEK
780. Vinterbild med barn på sparkstötting med gran.
Klubbat pris
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
910. Vit Tara, förgylld brons. Tibetokinesisk/, 1700-tal.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
750. Vy mot Pater Noster från Marstrand.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
946. Väggfält, broderat siden. Qing dynastin, omkring år 1800.
Klubbat pris
55 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
101. Väggpendyl, av Olof Berg Stockholm, Rokoko.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
231. WA Bolin, bestickuppsättning 144 delar, silver, Stockholm 1931. Modell "A".
Klubbat pris
30 000 SEK
Utropspris
35 000 - 40 000 SEK
830. Wilhelm von Gegerfelt, Venetiansk kanalbild.
Klubbat pris
65 000 SEK
Utropspris
50 000 - 60 000 SEK
706. Willem van Mieris Efter, Bråkstaken.
Klubbat pris
Utropspris
80 000 - 100 000 SEK
636. Wouter Knijff (Knyff), Slott vid vattendrag.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
30 000 - 35 000 SEK
878. Ytterfoder med fat, porslin. Kina, sen Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
334. Ytterfoder, fajans. Rörstrand, 1700-tal.
Klubbat pris
8 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
1100. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
7 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1096. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
10 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
1008. Ytterfoder, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
356. Ägg, porslin. Ryssland, Kejserliga porslinsmanufakturen, 1800-tal.
Klubbat pris
16 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
355. Ägg, porslin. Ryssland, sekelskifte 1900.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK