Important Winter Sale 645

Auktion Live 7–9 december, Arsenalsgatan 2, Stockholm

Visning 1–6 december, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppettider vardagar kl 11–18, helg kl 11–16

Se auktionsschema

8 föremål
24. Fajansbricka, sent 1700-tal, Gustaviansk.
Klubbat pris
36 000 SEK
Utropspris
40 000 - 50 000 SEK
121. Uppsatsskål, Frankrike 1800-talets första del, Empire.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
56. Karmstolar, ett par, troligen Spanien 1800-tal.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
136. Dukatskrin, 1700-talets första del, Barock.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
3 000 - 5 000 SEK