Madeleine Pyk – en samling F769

Important Winter Sale 661

Visning 5 – 10 december, Berzelii Park 1, Stockholm
Öppet vardagar kl 11–18, helger kl 11–16
Liveauktion 11 – 13 december, Arsenalsgatan 2, Stockholm
Se auktionsschema

Utlämning efter auktionen

Ingen utlämning erbjuds mellan 18–26 december.

⟶ Se öppettider

Registrera dig Skapa ett konto

16 föremål
431. Plunta, glas. Henrikstorps glasbruk, daterad 1747.
Klubbat pris
Utropspris
16 000 - 20 000 SEK
430. Pokal med lock, Kungsholms glasbruk, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
437. Brännvinsflaska, glas. Daterad Broby 1856.
Klubbat pris
Utropspris
5 000 - 7 000 SEK
439. Bägare, glas. Tyskland, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
438. Vinglas, tre stycken, 1700-tal.
Klubbat pris
3 000 SEK
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
434. Flaska, troligen Skånska Glasbruket, 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
3 000 - 3 500 SEK
441. Pokal med lock, troligen 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
2 500 - 3 000 SEK