Madeleine Pyk – en samling F769

Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

37 föremål
40. Trågsoffa, Sverige, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
42. Soffa, Nordeuropa, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
10 000 - 12 000 SEK
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
6. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets andra hälft, Rokoko.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK
77. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
115. Kista, Holland, 1600-talets andra hälft, Barock.
Klubbat pris
Utropspris
30 000 - 40 000 SEK
7. Byrå, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
100 000 SEK
Utropspris
25 000 - 30 000 SEK
188. Urna, Italien, 1800-tal.
188. Urna, Italien, 1800-tal.
Klubbat pris
17 000 SEK
Utropspris
15 000 - 18 000 SEK
29A. Matsalsbord, England, omkring år 1800, George III.
Klubbat pris
180 000 SEK
Utropspris
150 000 - 175 000 SEK
193. Bandsked, Allmoge, Häsingland, sent 1700/tidigt 1800-tal.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
114. Skråkista, Sydtyskland, daterad 1659, Barock.
Klubbat pris
8 500 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK