Madeleine Pyk – en samling F769

Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

20 föremål
163. Ulrika Eleonora, plåtmynt, 2 daler silvermynt, Avesta 1719.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
162. Karl XII, plåtmynt, 2 daler silvermynt, Stockholm 1714-16.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
20 000 - 30 000 SEK
199. Trädgårdsurna, Norrahammars bruk, sent 1800-tal.
Klubbat pris
20 000 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
132. Urnor, ett par, Frankrike, cirka 1820-tal, Empire.
Klubbat pris
22 000 SEK
Utropspris
15 000 - 20 000 SEK
171. Brevpress, Älvdalen, 1800-talets början, Empire.
Klubbat pris
5 500 SEK
Utropspris
4 000 - 6 000 SEK
160. Tekök, England, 1700-talets slut, George III.
Klubbat pris
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK