Madeleine Pyk – en samling F769

Important Spring Sale 665

Utlämning efter auktionen

212 föremål
1118. Dubbelvas, porslin. Kina, Republik, 1900-tal.
Klubbat pris
12 000 SEK
Utropspris
8 000 - 10 000 SEK
944. Skärm, broderat siden och trä. Qingdynastin.
Klubbat pris
6 500 SEK
Utropspris
6 000 - 8 000 SEK
933. Skåp, ett par, huali. Fangjiaogui. Republik.
Klubbat pris
28 000 SEK
Utropspris
40 000 - 60 000 SEK
81. Spegel, Stockholmsarbete, 1700-talets senare del, Rokoko.
Klubbat pris
32 000 SEK
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
451. Figurgrupp, porslin. Meissen-liknande märke, 1800-tal.
Klubbat pris
14 000 SEK
Utropspris
15 000 - 30 000 SEK
186. Grand Tour Souvenir, Italien, 1800-tal.
Klubbat pris
Utropspris
20 000 - 25 000 SEK
184. Skulpturfragment, Grand tour souvenir troligen 1700-tal.
Klubbat pris
Utropspris
12 000 - 15 000 SEK