Selected Modern Silver F764
Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Kitchen Stories E1284
Modern Design, Timeless Weave E1292
A Token of Love E1285
Blomstrande Allmoge  E1281

Chinese Works of Art - the year of the dragon

Bukowskis firar drakens år 2024 med denna kurerade Chinese Works of Art -auktion online. Urvalet innehåller ett brett utbud av konstverk från privata skandinaviska samlingar, från Mingdynastin fram till 1900-talet.

100 föremål
Relief, Kina, 1900-tal.
Relief, Kina, 1900-tal.
Utropspris
2 500 SEK