Praktvaser, ett par, sterling silver, 1900-tal

Invändigt förgyllda. Balusterformade med reliefdekor av druvor, upptill uddformad kant. Stämplade MAS 0,925. Höjd 32 cm. Vikt tillsammans 1520 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
15 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13