Praktvas, silver 800, Italien 1900-tal

Bukig med indragen hals och på rund kälad fot. Vriden rik dekor i relief av blad och blomklasar. Stämplad 800, Cesellato a mano. Höjd 41 cm. Vikt 1875 gram.

Smärre slitage.

Klubbat pris
24 000
2 292
2 603
Utropspris
15 000 SEK
Budhistorik (23 bud)
5 jan 13:49
24 000 SEK
5 jan 13:49
23 600 SEK
3 jan 20:12
23 000 SEK
30 dec 2025 15:52
22 000 SEK
30 dec 2025 15:47
21 000 SEK
30 dec 2025 15:47
20 000 SEK
30 dec 2025 15:47
20 000 SEK
30 dec 2025 14:59
19 500 SEK
30 dec 2025 14:59
19 000 SEK
30 dec 2025 14:23
18 500 SEK
30 dec 2025 14:22
18 000 SEK
30 dec 2025 14:22
18 000 SEK
30 dec 2025 14:22
17 500 SEK
30 dec 2025 14:22
17 000 SEK
30 dec 2025 11:29
16 500 SEK
29 dec 2025 16:27
16 000 SEK
29 dec 2025 16:27
15 000 SEK
29 dec 2025 16:27
14 500 SEK
29 dec 2025 16:27
14 000 SEK
29 dec 2025 16:26
12 500 SEK
29 dec 2025 16:26
12 000 SEK
29 dec 2025 16:26
10 500 SEK
29 dec 2025 16:14
10 000 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13