Johan Henrik Lampa, saltkar, ett par, silver, Stockholm 1810.

Invändigt spår av förgyllning. Ovala med uppsvängda hänklar med randdekor, kvadratisk fot med genombruten dekor av galler, på fyra kulfötter. Höjd ca 8 cm. Vikt tillsammans 126 gram.

Smärre slitage.

Klubbat pris
3 200
304
347
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (3 bud)
5 jan 15:14
3 200 SEK
30 dec 2025 9:35
3 000 SEK
30 dec 2025 9:13
300 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02