Det våras för trädgården!

12 föremål
LYKTA, järnplåt, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LYKTOR, tre st, plåt, 1800-/1900-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
1 500 SEK
SKEPPSLAMPA, Davey & Co., London, 1900-tal.
Klubbat pris
1 400 SEK
Utropspris
2 000 SEK
LYKTA, Klafreströms bruk, 1900-tal.
Klubbat pris
4 767 SEK
Utropspris
4 000 SEK
FARTYGSLAMPOR, ett par, 1900-talets andra hälft.
Klubbat pris
617 SEK
Utropspris
1 500 SEK
HANS-AGNE JAKOBSSON, vägglampa, 'Tratten', Markaryd.
Klubbat pris
4 700 SEK
Utropspris
2 000 SEK
VÄGGLAMPA, för utomhusbruk, Louis Poulsen, Danmark.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
LANTERNOR, 2 st, målad metall, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
2 200 SEK
Utropspris
3 000 SEK
LANTERNA, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
1 601 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klubbat pris
1 318 SEK
Utropspris
1 500 SEK