Lars-Yngve Johanssons Samling – onlineauktion

Onlineauktion avslut 13–14 mars.

18 föremål
BERT JOHNNY NILSSON, olja på duk/pannå signerad.
Klubbat pris
4 200 SEK
Utropspris
4 000 SEK
PIERRE ROY, kritteckning, signerad och daterad 1928.
Klubbat pris
11 800 SEK
Utropspris
5 000 SEK
JOHANNES OLSSON,  olja på duk, signerad och daterad 1980.
Klubbat pris
9 800 SEK
Utropspris
4 000 SEK
GEORGES SPIRO, olja på pannå, signerad,
Klubbat pris
7 200 SEK
Utropspris
5 000 SEK
MAGNUS BARD, blandteknik, signerad och daterad 2013.
Klubbat pris
2 700 SEK
Utropspris
1 500 SEK
GLASMÅLNING, Sverige, 1800-tal.
Klubbat pris
1 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
BRITA NORDENCREUTZ, blandteknik, signerad.
Klubbat pris
5 600 SEK
Utropspris
2 000 SEK
ESTHER KJERNER, akvarell, signerad.
Klubbat pris
7 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RUNE JANSSON, olja på duk, signerad och daterad -66.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
8 000 SEK
CARL AUGUST EHRENSVÄRD, tillskriven, tuschteckning.
Klubbat pris
5 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK
RUDOLF GAGGE, akvarell, signerad.
Klubbat pris
1 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
RUDI POLDER, olja på duk, signerad.
Klubbat pris
802 SEK
Utropspris
1 500 SEK
TECKNING, 1800-tal, med samtida ram.
Klubbat pris
25 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
OKÄND KONSTNÄR, akvarell, daterad 1817.
Klubbat pris
18 020 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
7 100 SEK
Utropspris
2 000 SEK