Selected Fashion – A Private Collection F771
Arts of Asia – In the year of the Fire Horse F707
Selected Jewellery – Valentine’s F766
Contemporary Art Online – Winter Exhibition F710
Klassiska antikviteter F757
Modern Art Online – Winter Exhibition F768
Kitchen Stories E1284
A Token of Love E1285

Spring light

Belysningen i ett hem är avgörande för hur det uppfattas. När man kommer in genom dörren får besökaren omedelbart en känsla för atmosfären genom ljussättningen. Ljuset påverkar oss betydligt mer än man kan tro.

Nu när våren kommer ser vi fram emot ljusare tider men ännu ett tag måste vi tända upp till kvällen. Finn en lampa för dina behov, en designpjäs som förgyller ditt hem eller helt enkelt erbjuder bästa tänkbara belysning. Utforska och bjud op en mängd olika lampor i denna temaauktion.

81 föremål
Bordslampa, 1960-tal.
Bordslampa, 1960-tal.
Utropspris
1 500 SEK