LARS NORÉN – TING

20 föremål
Bordslampa, "Tangola", Habitat, Kina.
Klubbat pris
2 400 SEK
Utropspris
500 SEK
Golvlampa, industrimodell, 1900-talets första hälft.
Klubbat pris
14 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Jonas Bohlin, takarmatur, "Galax", Örsjö Industri AB, 1999.
Klubbat pris
10 100 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, industridesign, samtida produktion.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Taklampa, industridesign, 1900-tal.
Klubbat pris
3 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tove Adman och Hans Edblad, taklampa, Fafner, Sverige.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
800 SEK
Klubbat pris
8 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Tove Adman, taklampa, "Edison", Fafner.
Klubbat pris
2 500 SEK
Utropspris
500 SEK
Lampskärm/taklampa, förzinkad kopparplåt, 1900-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, lackerad metall, industridesign, 1900-tal.
Klubbat pris
15 750 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Klubbat pris
11 500 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Parex, lampa, industridesign, 1900-tal.
Klubbat pris
3 200 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Taklampa, industridesign, 1900-talets början.
Klubbat pris
6 000 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
5 200 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Klubbat pris
4 800 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Vägglampa, trä och glas, samtida produktion.
Klubbat pris
4 600 SEK
Utropspris
800 SEK