LARS NORÉN – TING

Uthämtning av inköpta verk Bukowskis Västberga allé 3, från den 21 oktober

Om Lars Norén Text av Maria Miesenberger
Utökad blädderbar katalog

24 föremål
Skåp, plåt med nätgaller, samtida produktion.
Klubbat pris
17 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Lampskärm/taklampa, förzinkad kopparplåt, 1900-tal.
Klubbat pris
3 100 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Samling fat och ljusstakar i betong, 10 delar, samtida produktion.
Klubbat pris
19 000 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Koffert, 1900-talets mitt.
Koffert, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
3 800 SEK
Utropspris
2 000 SEK
Lådhurts, samtida produktion.
Lådhurts, samtida produktion.
Klubbat pris
9 700 SEK
Utropspris
3 000 SEK
Skåp, samtida produktion.
Skåp, samtida produktion.
Klubbat pris
11 000 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Omklädningsskåp, industridesign, 1900-tal.
Klubbat pris
18 500 SEK
Utropspris
6 000 SEK
Ytterfoder, samtida produktion.
Klubbat pris
3 600 SEK
Utropspris
1 500 SEK
Klappstolar, 5 stycken.
Klappstolar, 5 stycken.
Klubbat pris
12 500 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Sidobord, metall, samtida produktion.
Klubbat pris
9 200 SEK
Utropspris
2 500 SEK
Patrik Gunnar Helin, fotografi, 3 st.
Klubbat pris
13 000 SEK
Utropspris
5 000 SEK
Maria Miesenberger, fotografi signerat och numrerat 3/3 a tergo.
Klubbat pris
136 000 SEK
Utropspris
100 000 SEK