82
511793

Gunnel Nyman

(Finland, 1909-1948)
Utropspris
600 - 800 EUR
6 760 - 9 020 SEK
626 - 835 USD
Klubbat pris
Gunnel Nyman
(Finland, 1909-1948)

TAKLAMPA, Gunnel Nyman, Idman, 1940-tal. Höjd 77 cm.

Femarmad. Polerad mässing och kupor i överfångsglas.

Sedvanligt slitage. Ej funktionstestad.