| Nr. | Föremål | Klubbat pris |
| 515 | TERO LAAKSONEN, "ÖVER STRÖMMEN". | Återrop |
| 516 | Sari Tenni, "ILLUSIONS LAND". | 1 200 EUR |
| 517 | Veronica Österman, "FRÅN HAVET". | Återrop |
| 518 | Maiju Salmenkivi, "LJUSBÄRAREN". | 1 600 EUR |
| 519 | TERO LAAKSONEN, "TIE VUORILLE". | Återrop |
| 520 | Sami Lukkarinen, "MARIZI". | Återrop |
| 521 | Juha Hälikkä, "JACK". | 3 000 EUR |
| 522 | Marianna Uutinen, UTAN TITEL. | 1 500 EUR |
| 523 | Marianna Uutinen, "MARVELLOUS TO RELATE". | 1 600 EUR |
| 524 | Maiju Salmenkivi, "ÄNGSLAN". | 500 EUR |
| 525 | Maiju Salmenkivi, UTAN TITEL. | 3 000 EUR |
| 526 | Sampsa Sarparanta, "CARETAKERS". | 1 500 EUR |
| 527 | ESA BLICK, akryl och sand på styrox, a tergo signerad. | Återrop |
| 528 | Kimi Pakarinen, "MÅLNING". | Återrop |
| 529 | Leonard Ackley, "HUND II". | 1 500 EUR |
| 530 | Tommi Toija, "INTE IDAG". | 900 EUR |
| 531 | Mari Sunna, "SMILING". | 3 200 EUR |
| 532 | Mari Sunna, "DOCKA". | Återrop |
| 533 | Elina Merenmies, "DARKNESS". | 1 800 EUR |
| 534 | Panu Ruotsalo, "FRÅN SERIEN UTAN TITEL 2". | 900 EUR |
| 535 | Panu Ruotsalo, "FRÅN SERIEN UTAN TITEL 1". | 900 EUR |
| 536 | Tommi Toija, "RÖDA MUNNEN". | 465 EUR |
| 537 | SOFIA WILKMAN, olja på skiva, signerad och daterad -89. | Återrop |
| 538 | Katja Tukiainen, "KISSEKATT DRICKER MJÖLK, 1". | Återrop |
| 539 | Sami Lukkarinen, "s4Ra". | Återrop |
| 540 | Marianna Uutinen, UTAN TITEL. | 4 000 EUR |
| 541 | Matti Happonen, "VANDRAREN". | 1 000 EUR |
| 542 | AARON HEINO, marmor, signerad. | Återrop |
| 543 | Sofia Wilkman, "STILLEBEN I". | 2 200 EUR |
| 544 | Sampsa Sarparanta, "KOAFFÄRER". | 4 000 EUR |
| 545 | ANNE TOMPURI, gouache och pigment på duk, a tergo signerad och daterad 2010. | Återrop |
| 546 | ANNE TOMPURI, akryl och gouache på duk, a tergo signerad och daterad 2010. | Återrop |
| 547 | Robert Lucander, ALKOHOL HÖR TILL. | Återrop |
| 548 | Heli Huotala, "DEEP IN THE JUNGLE". | 1 500 EUR |
| 549 | Heli Huotala, "GREEN VIEW". | Återrop |
| 551 | Kirsti Muinonen, "ANIARA". | 900 EUR |
| 552 | Sari Tenni, TRIPTYK. | 1 500 EUR |
| 553 | Teemu Saukkonen, "MISSUPPFATTNING". | 1 700 EUR |
| 554 | CRIS AF ENEHIELM, akryl på papper, signerad och daterad -89. | Återrop |
| 555 | Juhani Tarna, "EXISTENS". | 1 500 EUR |
| 556 | Ilkka Väätti, "TRAPPSTEG I". | 1 800 EUR |
| 557 | RISTO SUOMI, olja på duk, a tergo sign. 1998. | Återrop |
| 558 | Jan Kenneth Weckman, UTAN TITEL. | Återrop |
| 559 | Mari Rantanen, "ABSTRAKT". | Återrop |
| 560 | Kari Riipinen, "WHO'S THAT GIRL?". | 1 300 EUR |
| 561 | KARI RIIPINEN, "SUMMER DREAMS, SUMMER PALACE" (24.4.-89). | Återrop |
| 562 | KARI RIIPINEN, polaroid collage, signerad och daterad -86. | Återrop |
| 563 | Jyrki Parantainen, SUNDAY. | 1 500 EUR |
| 564 | Noora Geagea, "POLE POSITION". | Återrop |
| 565 | Christoffer Relander, "MYSTIC ENCLOSURE". | 650 EUR |
| 566 | Christoffer Relander, "VINTERGRÖNSKA". | Återrop |
| 567 | CHRISTOFFER RELANDER, fotografi, signerad, numrerad 1/6 + 2 AP, och daterad 2014. | Återrop |
| 568 | Raoul Grünstein, "BOXAREN". | 1 200 EUR |
| 569 | RAOUL GRÜNSTEIN, silvergelatin fotografi, a tergo signerad, numrerad 2/10 och daterad 2014. | Återrop |
| 570 | TANELI ESKOLA, pigmentavdrag, signerad och daterad 1999. | Återrop |
| 571 | Taneli Eskola, "TERIJOKI PILAR". | 500 EUR |