Modern Masters Helsinki F191

36 föremål
Klubbat pris
2 750 EUR
Utropspris
3 000 - 3 500 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, skål, stengods, signerad B.K Arabia.
Klubbat pris
390 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
TOINI MUONA,skål, stengods, signerad T. Muona Arabia 1936.
Klubbat pris
4 800 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RUT BRYK, relief, stengods signerad BRYK. III/I.
Klubbat pris
620 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
RUT BRYK,  kryddburkar, 3 st, stengods, signerad Bryk.
Klubbat pris
650 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
RUT BRYK, relief, stengods, signerad BRYK.
Klubbat pris
4 900 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
Klubbat pris
16 700 EUR
Utropspris
7 000 - 9 000 EUR
Klubbat pris
2 150 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
RUT BRYK, fat, keramik, signerad bryk Arabia.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
1 300 - 1 500 EUR
AUNE SIIMES, skål, keramik, signerad A.S. Arabia.
Klubbat pris
745 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
Klubbat pris
5 600 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
RUT BRYK, relief, keramik, signerad Bryk.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
TOINI MUONA, FAT, keramik, signerad TM. 1900-talets mitt.
Klubbat pris
440 EUR
Utropspris
500 - 600 EUR
DORRIT VON FIEANDT, relief, keramik,  signerad DF.
Klubbat pris
560 EUR
Utropspris
500 EUR
RUT BRYK, relief, stengods, signerad Rut Bryk -46.
Klubbat pris
2 100 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
RUT BRYK, figurin, stengods, signerad BRYK.
Klubbat pris
4 600 EUR
Utropspris
4 000 - 4 500 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF, signerad Bryk.
Klubbat pris
1 900 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
RUT BRYK, relief, stengods signerad BRYK.
Klubbat pris
770 EUR
Utropspris
700 - 900 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF.
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF.
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
PEKKA PAIKKARI, KERAMIKSKULPTUR. Arabia.
Klubbat pris
750 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF,
RUT BRYK, KERAMIKRELIEF,
Klubbat pris
670 EUR
Utropspris
600 - 700 EUR
RUT BRYK, kryddburkar, 2 st, stengods, ena signerad Bryk.
Klubbat pris
320 EUR
Utropspris
300 - 400 EUR
BIRGER KAIPIAINEN, KERAMIKFAT, signerad KAIPIAINEN.
Klubbat pris
1 750 EUR
Utropspris
1 200 - 1 500 EUR
RUT BRYK, kryddburkar, 4 st, stengods, signerad Bryk.
Klubbat pris
420 EUR
Utropspris
400 - 500 EUR