178
1092232

Ivan Konstantinovitch Aivazovski His School

(Ryssland, 1817-1900)
Utropspris
6 000 EUR
63 200 SEK
6 870 USD
Klubbat pris
(Ryssland, 1817-1900)

IVAN KONSTANTINOVITCH AIVAZOVSKI, HANS SKOLA, VESUVIUS OCH NEAPELBUKTEN.

Olja på duk, 77x102 cm.

Renoverad.

Proveniens

I ägo av samma familjen sedan senare delen av 1900-talet.