Madeleine Pyk – en samling F769

Helsinki Design + Contemporary Art

34 föremål
FÅTÖLJER, ett par 1900-talet mitt.
Klubbat pris
270 EUR
Utropspris
600 - 800 EUR
SOFFA, 1900-talet mitt.
SOFFA, 1900-talet mitt.
Klubbat pris
370 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, fåtöljer, ett par, 1900-luvun puoliväli.
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
8 000 - 10 000 EUR
MÄRTA BLOMSTEDT, soffa, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
1 500 - 2 000 EUR
CARL-JOHAN BOMAN, Fåtölj, Oy Boman Ab, 1940-tal.
Klubbat pris
1 400 EUR
Utropspris
400 - 600 EUR
ALVAR AALTO, vilstol, modell 43, Artek 1980-tal.
Klubbat pris
1 259 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
FÅTÖLJER, ETT PAR, Oy Paul Boman Ab 1950-tal.
Klubbat pris
2 601 EUR
Utropspris
2 500 - 3 000 EUR
SOFFA, 1900-talets mitt.
SOFFA, 1900-talets mitt.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
YRJÖ KUKKAPURO, fåtölj,  "Karusell", Haimi 1970-tal.
Klubbat pris
2 500 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
ALVAR AALTO, fåtölj modell 400, Artek 1990-början.
Klubbat pris
3 100 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
RUNAR ENGBLOM, fåtöljer, ett par 1950-talets början.
Klubbat pris
3 200 EUR
Utropspris
3 000 - 4 000 EUR
AUGUSTO SAVINI, STOLAR, 6 st, "Pamplona", Pozzi, Italien.
Klubbat pris
2 700 EUR
Utropspris
800 - 1 200 EUR