Helsinki Winter Sale F204

56 föremål
Björn Weckström, Armband "Suma", 14K guld. Lapponia 1974.
Klubbat pris
6 000 EUR
Utropspris
3 500 - 4 000 EUR
Ring, 18K guld, turmalin ca 3.50 ct och diamanter ca 1.50 ct tot.
Klubbat pris
1 600 EUR
Utropspris
2 000 - 2 500 EUR
Brosch, syntetisk safir och emalj. S:t Petersburg, tidigt 1900-tal.
Klubbat pris
1 350 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Brosch, 18K guld, diamant ca 0.06 ct och smaragder.
Klubbat pris
1 250 EUR
Utropspris
1 000 - 1 500 EUR
Björn Weckström, Armband "Relief", 14K guld. Lapponia 1965.
Klubbat pris
800 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Helky Juvonen, Kaulakoru, 14K kultaa. Westerback, Helsingfors 1972.
Klubbat pris
2 000 EUR
Utropspris
1 500 - 1 800 EUR
Helky Juvonen, Armband, 14K guld. Westerback, Helsingfors 1972.
Klubbat pris
1 550 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Ring, 18K guld, smaragder, diamanter ca 0.09 ct tot.
Klubbat pris
1 050 EUR
Utropspris
500 - 700 EUR
Ring, 18K vitguld, briljantslipad diamant ca 1.50 ct. Stämplad Swiss.
Klubbat pris
9 410 EUR
Utropspris
10 000 - 12 000 EUR
Ring, platina, briljantslipad diamant ca 2.45 ct.
Klubbat pris
14 000 EUR
Utropspris
18 000 - 22 000 EUR
Armband, 14K guld, rosenslipade diamanter ca 1.57 ct tot.
Klubbat pris
820 EUR
Utropspris
1 000 - 1 200 EUR
Saara Hopea, Halsband, sterlingsilver. Ossian Hopea, Borgå.
Klubbat pris
780 EUR
Utropspris
800 - 1 000 EUR
Björn Weckström, Armband "Pyramid", 14K guld. Lapponia 1970.
Klubbat pris
3 750 EUR
Utropspris
3 200 - 3 600 EUR