Vaser, 3 st, porslin, Fukagawa porcelain Manufacturing Company, Japan, 1900-talets andra hälft.

Tryckt och handmålad dekor av blommor samt fåglar mot puderblå bakgrund. En med förgylld mynning. Signerad samt etikettmärkt. Originallåda medföljer. Höjd 24-27,5 cm.

Smärre fläckar. Ytlig smuts.

Utropspris
3 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13