Fat, porslin, Kina, sen Qing dynastin.

Dekor i underglasyrblått. Diameter 24 cm.

Åldersrelaterat slitage. Helhetsintrycket är gott.

Proveniens

Property of a private Finnish collection.

Utropspris
250 EUR