Skål, porslin. Qingdynastin, 1700-tal.

Rund djup, dekor i famille rosefärger. Diameter 27 cm.

Nagg, ifyllda nagg.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Utropspris
2 500 SEK