En grupp med broderade textilier samt syskrin i ljusblått siden, sen Qingdynasti/tidigt 1900-tal.

Bestående av svart textil, mått 81x82 cm. Två cremefärgade borderade ärmavslut, mått broderade delen, 9x48 cm. En broderad textil mot rött. Mått 48x26 cm. En broderad grön panel, mått 38x70 cm. En ljusblå sypuff. Mått 26x39 cm. En broderad siden panel, längd 150 cm.

Säljes i befintligt skick. Slitage.

Proveniens

Auktionen avslutas
6 dagar 22 timmar
300
29
33
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Lägg ditt maxbud. Ditt bud måste minst vara 350 SEK. Läs mer.
Budhistorik (1 bud)
27 jan 17:21
300 SEK

Efter du betalat ditt föremål beställer du transport på Mina Sidor

Placering: Västberga Allé 3, Hägersten - F2