SKRIVBORD, 1940 / 50 tal.

SKRIVBORD, 1940 / 50 tal.

Fanerat med mahogny. Fristående, svängd form, sidorna med flankerande skåp, låd och hyllinredning, sargen med en låda, fronten med bokhylla. Längd ca 152, bredd ca 75, höjd ca 71 cm. Nyckel finns.

Slitage, repor, märken. Obetydligt fanerbortfall.

Utropspris
3 500 SEK