Thorsten Waenerberg

(Finland, 1846-1917)
Thorsten Waenerberg
(Finland, 1846-1917)

THORSTEN WAENERBERG, olja på duk, signerad och daterad 1911

Sundet, 26x38 cm.

Duken uppklistrad på pannå.

Proveniens

Galerie Hörhammer Vanhaa ja uutta 1978

Konstnär

Utropspris
600 EUR