EOOS, skrivbord "Ceoo", Walter Knoll, modell lanserad 2006.

Oceanisk valnötsfaner, läder och lackerad metall. Lådor med soft close-effekt. Kabellucka i corian med push-to-open-effekt. Märkt. Nyckelbrickor medföljer. Skivans längd 260 cm. Total bredd 202 (skivans bredd 101 cm). Höjd 74 cm.

Bruksslitage. Ställvis något blekt. Tryckmärken. Push-to-open effekt kärvar. Enstaka skruv saknas. Ej funktionstestade nyckelkort.

Säljes till förmån för Ronald McDonald Barnfond.

Utropspris
10 000 SEK