ENRICO BAJ, portfölj, 10 st färgserigrafier med applikation, "Baj chez Baj", signerade och numrerade 52/250.
Med applikation av filtpulver och glitter, 1972, tryckta hos Multirevol, Milano, utgivna av Multiplicata Internationale, Stockholm-Zürich. Förvarade lösa i portfölj av kartong med silkscreentryck. Bladstorlek ca 99,7 x 69,5 cm.
Fläckar. Veck. Mapp med skador.
Petit 374-383.