TRÄSNITT, 3 st, senare tryck, Japan, 1900-tal.

Efter Sharaku: Man med solfjäder 36x24. Efter Eishi: Kvinna med snäckor 36x24. Efter Kiyonaga: Badande kvinna 37x24.

Gulnade, veck, smärre fläckar. Ej examinerade ur ram.

Proveniens

Gun Kessles samling.

Utropspris
1 000 SEK