Prenumerera på vårt nyhetsbrev

Silver Övrigt
1197591
BRICKA, silver, Portugal 1887-1937, finska kontrollstämplar, Helsingfors 1973.
Bricka, silver, portugal 1887-1937, finska kontrollstämplar, helsingfors 1973.

Graverade blomgirlander. Genombruten kant med bladmotiv. Volutformade fötter. 37x24 cm, höjd 5 cm, bredd inkl hänklar 47 cm. Vikt 1360 g.

Anlupen. Undertill märkbara fläckar och ärg. Slitage.

Nan Jarjis
Nan Jarjis
Specialist silver och design
+358 (0)50 340 5492

Utropspris
500 EUR