MATBORD, 1800-tal. En senare iläggsskiva medföljer.

Utdragbart matbord av mahogny, delvis fanerat. En iläggsskiva. Längd (97+80) 177, bredd 110, höjd 74 cm.

Renoverat och kompletterat, lagningar. Obetydliga skador och slitage. Iläggsskivan senare.

Utropspris
5 000 SEK