FÄLLBORD,av Anders Jacob Rosendahl (verksam i Arboga 1762-1836).

Fällbord med skiva fanerad med alrot. Tredelad centrumfot. Längd 90, bredd 90, höjd 74 cm.

Renoverat och kompletterat samt med smärre lagningar. Obetydliga skador och slitage. Något instabilt.

Utropspris
2 500 SEK