MADONNA MED BARNET, lergods, troligen 1800-tal.

Polykrom bemålning. H 27.

Ställvis hårt slitage, färgbortfall, skador, saknar en arm samt Jesusbarnet sitt huvud samt fot.

Utropspris
800 SEK