PETRUS TILLAEUS, karta, 1700-tal.
"General Charta öfwer Stockholm med Malmarne Åhr 1733". Ca 150 x 195 cm.
Uppfodrad på papp, omfattande skador.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10