Konst Grafik
1259472
Fernand Léger
(Frankrike, 1881-1955)
Fernand lÉger, efter, färglitografi, signerad i trycket, ur verve 1952, tryckt av mourlot.

FERNAND LÉGER, efter, färglitografi, signerad i trycket, ur Verve 1952, tryckt av Mourlot.

"La Partie de Campagne", efter en gouache från 1943. Utgiven av Maeght. Bildstorlek 34 x 52 cm.

Ej examinerad ur ram. Sedvanligt mittveck. Mindre hål efter bindning.

Alexander Robertson
Alexander Robertson
+46 (0)709 17 99 95

Utropspris
3 000 SEK