Trädgårdsmöbel, 9 dlr, 1950-tal

Grönpatinerad metall, glasskiva på borden, 2 karmstolar bredd 54 cm, sitthöjd 42 cm, 4 stolar, 2 st halvmånebord bredd 82 cm, djup 82 cm, bord 183x83 cm, höjd 75 cm.

Åldersrelaterat slitage. Rostangrepp.

Inköpt på Svenskt Tenn, 1950-tal.

Utropspris
12 000 SEK