Hans-Agne Jakobsson, vägglampor, 3 st, 'S/1554', Markaryd, 1900-talets mitt.
Mässing och opalglas. Två ljuspunkter. Etikettmärkt. Bredd 34, djup 16, höjd 34 cm.
Smärre slitage, senare kupor. Ej funktionstestad.
SverigeTelefontid: måndag – fredag 9–13+46 8-614 08 00
FinlandTelefontid: måndag – fredag 9–13+358-9-668 91 10