1372687

Pentti Lumikangas

(Finland, 1926-2005)
Pentti lumikangas, akvatint och torrnål, signerad och daterad -89, numrerad 3/100.

Pentti Lumikangas, akvatint och torrnål, signerad och daterad -89, numrerad 3/100.

"Kaksi porttia" (Två portar). Plåtstorlek 45,5 x 30,5 cm.

Ej examinerad ur ram. Helhetsintrycket är gott.

Alma Ahlroth
Alma Ahlroth
Assisterande specialist, konst
+358 (0)50 428 2146

Utropspris
300 EUR
Rekommendationer