Skrivbord, Bevan Funnell Ltd, Reprodux, England, 1900-talets andra hälft.

Stort 3-delat skrivbord med 2 hurtsar med lådor och skrivskivor, skrivdel med lådor i sarg samt skiva i grönt konstläder. Etikettmärkt. Längd ca 184, bredd 106, höjd 75 cm.

Slitage. Fläckar. Märken. Smärre skador. Nyckel saknas.

Utropspris
4 000 SEK