Robert Garrard, salver, sterlingsilver, London 1864.

Ciselerad och graverad dekor med rocailler och blomstermotiv, konturerat och dekorerat brätte. Tre volutformade fötter.
Diameter ca 21,5 cm. Vikt 462 g.

Smärre anlöpningar. Repor. Åldersrelaterat slitage.

Utropspris
300 EUR