Bestickuppsättning, 57 delar, silver, "Hallbergs Chippendale", C.G.Hallberg, Stockholm, 1916-62.

Bestående av:
9 matknivar, längd 25,5 cm (blad av rostfritt stål).
9 matgafflar, längd 22 cm.
10 matskedar, längd 21,5 cm.
8 bordsknivar, längd 21,5 cm (blads av rostfritt stål).
7 bordsgafflar, längd 19 cm.
10 bordsskedar, 18,5 cm.
4 smörgåsgafflar, 14 cm.
Vikt 3095 gram.

Slitage. Bucklor. Några böjda tenar.

Utropspris
10 000 SEK
Sofie Lundberg
Sofie Lundberg
+46 (0) 73 918 04 69