Matgrupp, 7 delar, K. A Roos, Helsingborg, 2000-tal. Gustaviansk stil.
Bemålad stomme av trä med skuren dekor av hörnfleuroner. Runt bord med tre iläggsskivor, längd 120-270, bredd 120, höjd 75 cm. Stolar med skinnklädda sitsar, brickmärkta K.A.Roos. Sitthöjd 45, bredd 48, höjd 95 cm.
Något slitage. Smärre fläckar.
Vi har de högsta slutpriserna i Norden. Kontakta oss.