Skedar, 7 st, silver, bl a Gustaf Hagström, Stockholm 1803

2 matskedar modell Olga, Carl Adam Svanberg, Vimmerby 1876-77, längd 23 cm
2 matskedar modell gammal fransk, Carl Gustaf Högstedt, Kalmar 1838, längd 20,2 cm
Matsked modell svensk rund, GAB, Stockholm 1950, längd 20,7 cm (gravyr)
Strösked Gustaf Hagström, Stockholm 1803, längd 18,3 cm (lagning)
Supsked med kulknopp, sterlingsilver, Helsingfors, Finland 1973, längd 15,5 cm

Total vikt 348 gram.

Smärre slitage.

Utropspris
2 500 SEK
Lisa Mothander
Lisa Mothander
+46 (0)767 81 06 02