Elis Bergh

(Sverige, 1881-1954)
Elis Bergh
(Sverige, 1881-1954)

Glasservis, 74 delar, "Kent", Kosta.

Rut- och fasettslipade glas på kvadratisk fot.
12 champagneglas, höjd 16,5 cm.
12 vinglas, höjd 12,5 cm.
12 vattenglas, höjd 8,5 cm.
2 highballglas, höjd 13 cm.
12 snapsglas, höjd 11 cm.
12 portvinsglas, 9,5 cm.
12 starkvinsglas, höjd 10 cm.

Smärre slitage. Smärre nagg.

Klubbat pris
11 501
1 098
1 247
Utropspris
7 000 SEK
Budhistorik (30 bud)
5 jan 20:52
11 501 SEK
5 jan 20:52
11 001 SEK
5 jan 20:51
10 501 SEK
5 jan 20:51
10 001 SEK
5 jan 20:51
10 000 SEK
5 jan 20:49
9 101 SEK
5 jan 20:49
8 901 SEK
5 jan 20:49
8 201 SEK
5 jan 20:49
8 001 SEK
5 jan 20:49
7 701 SEK
5 jan 20:49
7 501 SEK
5 jan 20:49
7 201 SEK
5 jan 20:49
7 001 SEK
5 jan 20:48
6 201 SEK
5 jan 20:48
6 001 SEK
5 jan 20:46
5 700 SEK
5 jan 20:46
5 500 SEK
5 jan 20:46
5 401 SEK
5 jan 20:45
5 201 SEK
5 jan 20:45
5 001 SEK
5 jan 20:37
4 900 SEK
5 jan 20:37
4 700 SEK
5 jan 20:34
4 500 SEK
5 jan 19:19
4 200 SEK
5 jan 18:53
3 400 SEK
4 jan 13:27
3 200 SEK
2 jan 15:22
1 300 SEK
30 dec 2025 19:48
1 200 SEK
30 dec 2025 17:29
1 100 SEK
29 dec 2025 9:53
1 000 SEK
Elsa Forsbäck
Elsa Forsbäck
+46 (0) 70 795 83 38

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13