Djupa tallrikar, 5 st, kompaniporslin, Kina, Qing dynastin, Qianlong 1736-95.

Dekor av blommor i famille rose. Diameter 22,5 cm.

Slitage. Sprickor. Nagg. Ifyllda nagg.

Utropspris
2 500 SEK
Anna Wessman
Anna Wessman
+46 (0)708 10 86 14

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13