Miniatyrvaser, två stycken samt skål, keramik. Sawankhalok, 14/1500-tal

Höjd ca 5-6,5 cm

Åldersrelaterat slitage. Krackelyr. Nötta kanter.

Proveniens

Cargo Royal Nanhai lot nr 2115

1 000
95
109
Utropspris
3 000 SEK
Acceptpriset är ej uppnått
Budhistorik (3 bud)
4 jan 16:14
1 000 SEK
4 jan 16:12
500 SEK
4 jan 16:12
300 SEK
Patrik Ljungcrantz
Patrik Ljungcrantz
+46 (0)767 81 06 13