Ytterfoder, två stycken, porslin. Qingdynastin, 1800-tal.

Hexagonala. Olika dekor i famille rosefärger med motiv av blommor och fjärilar. Höjd 14,5-15 cm.

Ett med kraftiga lagningar.

Proveniens

Property of a private Swedish collector.

Klubbat pris
5 932
568
643
Utropspris
4 000 SEK
Budhistorik (15 bud)
15 jan 16:45
5 932 SEK
15 jan 16:44
5 732 SEK
15 jan 16:44
5 555 SEK
15 jan 16:44
5 529 SEK
15 jan 16:44
5 329 SEK
15 jan 15:00
5 106 SEK
15 jan 14:58
5 012 SEK
15 jan 14:58
4 813 SEK
15 jan 14:58
4 613 SEK
15 jan 14:47
4 412 SEK
15 jan 14:47
4 212 SEK
15 jan 6:00
3 000 SEK
12 jan 21:08
1 000 SEK
11 jan 20:31
600 SEK
9 jan 14:36
300 SEK
Cecilia Nordström
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Telefontid: måndag – fredag 9–12

Telefontid: måndag – fredag 10–13